Profesyonel Fön Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Profesyonel fön makineleri kuaför salonlarında kullanılan ergonomik ekipmanlardır. Ancak elektronik eşya olmalarından dolayı ve uzun süre çalıştıklarından dolayı iyi araştırılması gerekir. Profesyonel berber fön makinesi alırken sessiz olmasına dikkat etmelisiniz. Kuaförlerin el becerileri kadar müşteri işe iletişimleri de önemlidir, o yüzden salon da fazla ses çıkaran cihazları tercih etmeyin.

Saç kurutma makinesi seçerken elbette tüketicilerin çoğunu ilk ilgilendiren konu fiyatıdır. Piyasada çok farklı fiyat marjında olan makinelerin arasında tüketicilerin kafası karışmıştır. Fön makinelerinin aksine saç kurutma makineleri oldukça basit makinelerdir ve tüm markaların parça başı üretim maliyetleri hemen hemen aynıdır. Bu kadar farklı fiyatların oluşması, pazarlama, reklam ve marka değerlerinin farkına bağlıdır. Oysa büyük fiyat farkları oluşabilmesine rağmen bütün basit saç kurutma makineleri sıcak hava üfleyerek saç kuruturlar. Makalenin yayına hazırlandığı günde piyasada 17 TL ile 119 TL arasında değişen fiyat aralıklarında saç kurutma makineleri satılmaktaydı.

Tulyum.com sitesi tamamen kadınlara yönelik 8 yıldır hizmet veren bir sitedir. Sitede sağlıktan, magazine, saç bakımından, modaya kadar birçok konu ele alınmış ve son trendler anında paylaşılmaktadır. Site yönetimi birçok konu hakkında bilgilendirme yapmakta olup en çok merak edilenler hakkında bilgi vermektedirler.

Kaliteli Fön Makinesi Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli fön makinesi öncelikle uzun çalışma sürelerinden dolayı kullanışlı ve hafif olmalıdır. Soğutma sistemi ve fanı kaliteli olmalıdır. Yangın çıkmasını önlemek için termostat ayarı mutlaka olmalıdır. Fön işlemleri saatler süren bir işlem olduğu için fön makineleri çabuk ısınırlar ve motoru güçsüzse yangına davetiye çıkarabilir. Kaliteli fön makinesi fiyatı diğer fön makinelerine göre daha pahalıdır.

Saç Kurutma Makinesi ve Ergonomi

Kaliteli Dön Makinesi Isı Çıkış Özellikleri

Motoru turbo olmalıdır ve ısı çıkış ızgarası seramik ve nano silver olmalıdır. Seramik ısının saça eşit dağılmasını, nano silver ise bakteri oluşumunu önler. Sadece sıcak hava çıkışı önemli değildir. Soğuk hava şekil verilen saçın korunması için önemlidir. Sitede saç ilke ilgili tüm bilgileri bulmanız mümkündür. Kadınlar için hazırlanan bu sitede kuaförler ve iş sahipleri de bilgi edinebilirler.

Fön Makinesi Aparatları Nelerdir?

Fön makinesi sadece saça fön tutmak amaçlı kullanılmaz. Fön makinesi ile maşa, bukle, dalga yapılabilir. Alacağınız fön makinesinin bu aparatları barındırmasına dikkat edin. Aynı zamanda dalgalı saçlar için saçın elektriklenmesini önleyen ve doğal dalgayı koruyan aparatı mutlaka olmalıdır. Berber fön makineleri genellikle set halinde satılır ve tüm ekipmanları içerir. Alacağınız fön makinesinin kullanışlı olması için ve elleri yormaması için bele sabitlenen kısımlarının sıcağa dayanıklı olması gerekir. Saç bakımı ve doğru fön hakkında detaylı bilgiler verilerek doğru bilinen yanlışlar düzeltilmektedir.

Kaynak : Tulyum.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir