Hızlı Saç Uzaması İçin Yapılması Gerekenler?

Saçları hızlı uzatmak için yapılabilecek yüzlerce yöntem vardır. bazıları zararlı, bazıları kimyasal içerikli bazıları pahalıdır. Ancak saçları hızlı uzatmaya çalışırken sağlığını bozmamak ve korumak gereklidir. Bunun için en iyi çözümlerden birisi saçımıza davranışlarımızı düzeltmek ve uyguladığımız ürünlerin doğal olmasına dikkat etmek.

Milyonlarca liralık ürünler kullanarak saçlarınıza en iyi bakımları yaptırabilirsiniz veya kaynak taktırıp anında uzatabilirsiniz. Fakat bunlar uzun süreli olarak ya bütçenizi sarsacak ya de saçlarınıza daha fazla zarar vererek sonuçlanacak. Saçlar için en iyi olan doğal ürünlerle onları beslemektir. Bunun için saçlarımıza her banyoda neler yapmamız gerektiğini, banyodan sonra neler yapmamız gerektiğini, günlük hayatta nelere dikkat etmemiz gerektiğinizi haftalık ve aylık uygulanacak bakımları sizlere anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle saçlarınız ne çok fazla yıkamalısınız ne de kirli bırakmalısınız. Banyo süresinde sülfatsız ve doğal şampuanlar ve saç kremleri kullanmalısınız. Aşırı sıcak suyla yıkamamalısınız ve duştan çıkarken muhakkak soğuk su uygulamalınız. Saçlarınızı banyodan hemen sonra taramamalı neminin biraz gitmesini ve duş boyunca açılan gözeneklerden dolayı saçların kökten kopmasını engellemek için gözenekler kapanana kadar bir müddet beklemelisiniz. Ve daha sonra taramalısınız. Saçlarınızı kuruturken orta ısıda kurutmalısınız. Düzleştirici maşa gibi ürünlerden olabildiğinde uzak durmalı ve saçlarınızı fön fırçası ve fön makinasıyla sıcağa çok maruz bırakmadan şekillendirmelisiniz. İşlem bittikten sonra fön makinasının soğuk ayarıyla saçlarınızı soğutmalısınız. Boyama işlemini sık aralıklarla yapmamalısınız.

Saçlarınıza nazik davranmaya başladıktan sonra gelelim bakım kısmına. Saçları en hızlı uzattığı bilinen hint yağı dışında birçok yağı dönüşümlü olarak kullanmak en doğrusudur. Her banyodan önce 15 dakikayla yarım saat arası yağ bakımı yapmak ve saç diplerinize parmaklarınızın içleriyle masaj yapmak hızlı uzamasını sağlayacaktır. Lavanta yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, susam yağı, badem yağı, argan yağı, jojoba yağı gibi yağlar her banyodan önce kullanılmalıdır. Aylık olarak ise yumurtalı, ballı, B ve E ampüllü, aloaveralı maskeler saçlara uygulanmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir