Anne sütü artırmanın yolları

Anne sütünün miktarını artırmanın yolları Anne sütü yeni doğan bebek için oldukça önemlidir. Bu yüzdendir ki, uzmanlar bebeğin ilk 6 ayına kadar sadece anne sütüyle beslenmesini tavsiye ederler. Ama bazen anneler sütlerinin azlığından şikâyet ederler. Sütlerinin bebeğin büyümesi için yetersiz olduğunu düşünürler. Ek olarak başka yiyecekler kullanmadan bebeklerini sadece anne sütüyle beslemek isteyen anneler süt üretimini artırmak için doğal bir yol olup olmadığını merak ederler. Anne sütünün miktarını artırmak için otomatik bir elektrikli pompa kullanılarak memeleri pompalamak yolu vardır.  Uygulama her iki – üç saat de bir yapılmalıdır. Özellikle eğer bebeğiniz emmekten imtina ediyorsa, bu zaman her biri 15 dakika sürecek pompalama uygulaması yapmanız tavsiye ediliyor. Bu daha fazla süt üretmenize yardımcı olacaktır.

Sütünüzün olmadığını düşünerek bebeğinizi sütten mahrum etmeyin. Çünkü süt üretiminiz bebeğinizi emzirirken daha da artıyor.

Süt üretimini artırmak için otlar da mevcuttur. Eğer süt üretimi artırmak için denemek istiyorsanız, aynı zamanda bu otlardan herhangi birini deneyebilirsiniz. Bu ürünler sizin ve bebeğinizin sağlığı için kesinlikle zararlı değildir. Ama sonucu her kadında farklıdır. Bu otların hangileri olduğunu görelim:

– deve dikeni. Ilımlı miktarda alınmalıdır

– Rezene. Bu ot küçük miktarlarda alınmalıdır (rezene yağından tamamen kaçının).

– Ahududu yaprakları. Büyük ölçüde süt üretimini artırıyor.

– Maya

– Isırgan otu çayı

– şerbetçi otu çiçekleri

– Ekinezya.

Kısacası, önemli ölçüde süt üretimi artırmak için bu yolları kullanabilirsiniz. Ama unutmayın ki, önemli olan stresten uzak durmaktır.

One thought on “Anne sütü artırmanın yolları

  1. Ben özellikle ısırgan otu çayını tavsiye ederim anne adayları ilk günlerde biraz süt az gelsede bir hafta sonra normale döndüğünü göreceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir